چرا استفاده از سامانه‌های نوبت دهی آنلاین بهتر است؟

چرا استفاده از سامانه‌های نوبت دهی آنلاین بهتر است؟

امروزه به کمک توسعه‌ تکنولوژی، شرایطی فراهم شده تا افراد بتوانند آسان‌تر، سریعتر و با صرف انرژی و هزینه‌ کمتری، کارهای خود را انجام دهند. رویکرد متداول در مراکز پزشکی در نحوه نوبت دهی، از گذشته همواره به شکل مراجعه حضوری بوده اما با وجود شرایط موجود یکی از این پیشرفت‌ها و تغییرات تسهیل کننده در زندگی، سامانه نوبت دهی آنلاین است.

در این مقاله مزیت‌های سامانه نوبت دهی آنلاین نسبت به نوبت دهی حضوری را بررسی می‎کنیم. تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

پاندمی کرونا و افزایش نوبت دهی آنلاین

از زمان گسترش و همه‌گیری این بیماری در سطح جهان، افراد تمایل بیشتری به انجام فعالیت‌ها از راه دور نشان می‎دهند. نکته جالب این که قبل از این پاندمی نیز با وجود فراهم بودن امکانات نوب دهی آنلاین، همواره افرادی بودند که تمایل بیشتری به فعالیت‌های حضوری داشتند؛ درصورتی که همین کار را می‌توانستند به راحتی و به صورت اینترنتی انجام دهند!

درواقع همه‌گیری ویروس کرونا، افراد را مجبور به انتخاب راه درست کرد. وجود این بیماری باعث شد افراد زیادی در این دوره، نگرانی و تنش قابل توجهی نسبت به حضور در محیط‌های درمانی پیدا کنند. بیماری‌های واگیردار همواره وجود دارند اما این مورد جدید با توجه به سرعت انتقال خود، این حجم از نگرانی را در افراد ایجاد کرد و در نتیجه خواسته‌ بیماران، حداقل زمان حضور در بین دیگران بود تا هم سلامتی خودشان و هم سلامتی دیگران به خطر نیفتد. از این جهت، در حال حاضر به سامانه‌های نوبت دهی آنلاین توجه بیشتری می‌شود چرا که این دیگر یک الزام است و نه صرفا یک انتخاب.

در این حالت، دیگر افراد لازم نیست یک بار برای گرفتن نوبت و بار دیگر جهت بهبود مشکل‌شان مراجعه کنند و همین روند می‎تواند در جهت قطع زنجیره بیماری، تاثیر زیادی داشته باشد.

نوبت دهی آنلاین این امکان را به شما می دهد تا بتوانید زمان خود را مدیریت کنید.

مدیریت زمان و نوبت دهی آنلاین

زمان زیادی از زندگی هر فردی در حیطه‌ کاری و یا حیطه‌ مرتبط با کار آن فرد خلاصه می‌شود. افراد درگیری‌ها و مشکلات مختلفی در زندگی خود دارند که از این جهت باید زمان خود را مدیریت کنند تا برای انجام کارهایشان وقت کافی داشته باشند. این که بخواهیم نیمی از روز خود را به رفتن به مطب و گرفتن وقت برای روزی دیگر صرف کنیم، منطقی نیست. سامانه نوبت دهی آنلاین می‌تواند این امکان را برای ما فراهم کند که سریعتر، راحت‌تر و فقط در چند دقیقه، نوبت ویزیت خود را تهیه کنیم. مزیت تکنولوژی همین است که به انسان زمان بیشتری می‌دهد تا فرد بتواند از زندگی خود بهتر و بیشتر استفاده کند. درواقع سامانه نوبت دهی آنلاین مصداق بسیار مناسبی از همین تکنولوژی است.

سامانه نوبت دهی آنلاین 24 ساعته

نوبت دهی آنلاین به صورت 24 ساعته از مهمترین ویژگی‎های استفاده از این سامانه به شمار می‌رود؛ چرا که در حالت متداول و قدیمی نوبت دهی، صرفا در ساعت‌هایی که مطب پزشک باز بود، امکان مراجعه و دریافت نوبت ویزیت وجود داشت، اما در این حالت مراجعین در هر ساعتی از شبانه روز می‌توانند وارد سامانه نوبت دهی آنلاین شوند و زمان مد نظر خودشان را در صورت خالی بودن، انتخاب کنند.

بیمارانی با شرایطی خاص

حتی با کنار گذاشتن شرایط پاندمی بیماری کرونا و دلایل دیگری که مزیت سامانه نوبت دهی آنلاین را نسبت به نوبت دهی حضوری اثبات می‌کنند، باز هم افرادی هستند که شرایط ویژه‌ای دارند و از ناتوانی‌ها و ضعف‌هایی رنج می‌برند. وجود همین مشکلات حتی مراجعه حضوری برای درمان شدن را نیز برای آن‌ها سخت می‌کند؛ چه برسد به مراجعه حضوری برای تعیین نوبت ویزیت! درواقع سامانه نوبت دهی آنلاین کار را برای این دسته از افراد عزیزی که متاسفانه امکان مراجعه حضوری را ندارند نیز راحت‎تر کرده است.

آرامش محیط درمانی

وجود چند مراجعه کننده به مطب در یک زمان بسیار رایج است، اما وقتی این تعداد زیاد شود، در محیط درمانی یک حس ناامنی ایجاد می‌شود و این اصلا خوب نیست؛ چرا که افراد مراجعه کننده به علت مشکلات مختلف و دردهایشان، در آن زمان بیشتر از هر زمانی نیاز به آرامش، سکوت و محیطی خلوت دارند.

عدم وجود چنین شرایطی تنش را در مراجعه کننده افزایش داده و حتی شاید روند درمان و بهبود او را به تاخیر بیندازد. به طور معمول، زمانی که نوبت دهی حضوری انجام می‌شود، افرادی که صرفا برای تعیین وقت ویزیت به صورت حضوری مراجعه می‌کنند‌، باعث شلوغی محیط و افزایش رفت وآمد و درنتیجه، از دست رفتن آرامش محیط و نارضایتی مراجعان دیگر خواهند شد. حتی گاهی صف‌ها و یا ازدحام‌های عجیبی در بیمارستان‌ها مشاهده می‌شود که فقط برای گرفتن نوبت است که اصلا حالت جالبی ندارد. البته در مطب‌ها به علت کمتر بودن مراجعان نسبت به بیمارستان این مورد کمتر مشاهده می‌شود.

سامانه نوبت دهی آنلاین از این جهت کاربردی فوق العاده دارد و با ایجاد یک نظم دقیق و سیستمی منظم، از چنین تداخلاتی در زمان حضور مراجعان دیگر جلوگیری می‌کند.

اطمینان پزشک

متاسفانه مشکلی که پزشکان در سیستم نوبت دهی حضوری با آن روبرو هستند، کنسل کردن زمان‌های ویزیت توسط مراجعین است. زمان‌های ویزیتی که قبلا تعیین شده و حالا به دلایل مختلف، زمان ویزیت کنسل و یا به زمان دیگری موکول می‌شود. در واقع این شرایط به نفع مراجعین است چرا که معمولا در این نوع نوبت دهی پیش پرداختی واریز نمی‌شود، اما استفاده از این سامانه باعث می‌شود تا مراجعه کننده به علت واریز پیش پرداخت و سوخت شدن وجه در صورت عدم حضورش در آن زمان، ملزم به حضور شود.

استفاده از سامانه نوبت دهی آنلاین از این جهت که بیان شد، می‌تواند برای پزشکان میزان زیادی از اطمینان را فراهم کرده و زیان حاصل از کنسل کردن‌های ناگهانی زمان‌های ویزیت توسط مراجعه کننده را به حداقل برساند.

افزایش شناخت و آگاهی

در سامانه نوبت دهی آنلاین علاوه بر خدمت اصلی ( تعیین نوبت ویزیت‌ها)، محتواهای مفیدی نیز می‌تواند در جهت افزایش سطح شناخت و آگاهی مراجعین نسبت به عملکرد پزشک، رضایت مراجعین از آن مجموعه و حتی بعضی مباحث تخصصی پزشکی مرتبط،  ارائه شود.

یکی از دغدغه‌های مهم مراجعین به مطب پزشکان، کیفیت کار، میزان دانش، مهارت و تجربه آن‌ها است که با مشاهده نظرات سایر مراجعین قبلی در این سامانه، می‌توانند متوجه شوند که این پزشک تا چه حدی در کار خود خبره است.

نوبت دهی آنلاین جایگزینی برای منشی

به نظر می‌رسد که سامانه نوبت دهی آنلاین به مرور زمان می‌تواند جایگزین منشی‌های مطب‌های درمانی شود. سامانه‌های نوبت دهی آنلاین میزان قابل توجهی از فعالیت منشی‌ها را کاهش داده است. به هر حال بعید است که نوبت دهی آنلاین نقش منشی‌ها را به صفر برساند؛ چرا که در نهایت فردی باید به آن سامانه رسیدگی کند و به این صورت باز نقشی برای منشی‌های مطب باقی می‌ماند.

یکی از مسائل مهم در نوبت دهی، یادآوری آن است. بعضی افراد به علت مشغله‌ زیاد، روز و ساعت نوبت خود را فراموش می‌کنند و معمولا منشی با افراد تماس می‌گیرد و زمان ویزیت را یادآوری می‌کند که خود این رسیدگی، تعداد زیادی تماس را شامل می‌شود؛ البته در بسیاری از مواقع شاید فرد به علت‌های مختلف اصلا پاسخگو نباشد. در صورت استفاده از سیستم نوبت دهی آنلاین، صرفا با ارسال پیامک می‌توان این فرآیند را بهینه کرد و به خوبی و به صورت سریعتر و کارآمدتر نوبت مراجعین را یادآوری کرد.

کلام پایانی

در این مقاله مزیت‌های متعددی از سامانه‌ نوبت دهی آنلاین بیان شد و اثبات شد که استفاده از این روش به نفع همه است. منطق حکم می‌کند که افراد از پیشرفت تکنولوژی استفاده کنند و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

متاسفانه بعضی از پزشک‌ان در مطب‌های خود هنوز از روش نوبت دهی قدیمی استفاده می‌کنند؛ البته انتظار می‌رود در این مورد تجدید نظر و از سامانه نوبت دهی آنلاین استفاده کنند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *