چرا از طب آنکو برای نوبت دهی آنلاین استفاده کنیم؟

چرا از طب آنکو برای نوبت دهی آنلاین استفاده کنیم؟

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که در آن سرعت رشد تکنولوژی و فناوری بسیار بالا است. با گسترش اینترنت و پیشرفت تلفن‌های هوشمند، بسیاری از کارهای پیش پا افتاده و زمان‌بر حذف شده‌اند. یکی از اثرات پیشرفت فناوری این است که مردم زمان کمتری را صرف انتظار کشیدن در صف‌های نوبت می‌کنند. برای مثال شما با استفاده از اپلیکیشن‌های بانکی و بانکداری اینترنتی دیگر نیازی ندارید برای انجام دادن برخی از کارهای بانکی (مانند کارت به کارت کردن) در صف عابر بانک بایستید. این تکنولوژی و امکانات به دنیای خدمات درمان نیز راه پیدا کرده است، مانند نوبت دهی آنلاین و درمان از راه دور. در این مقاله به معرفی ‌سیستم نوبت دهی آنلاین وب‌سایت طب آنکو و همچنین بررسی چند مورد از مزایای سیستم نوبت دهی آنلاین می‌پردازیم.

از دیگر مزایای نوبت دهی آنلاین طب آنکو، انتخاب متخصص توسط خود بیمار است.

نوبت دهی آنلاین و ضرورت استفاده از آن

افزایش جمعیت و به دنبال آن افزایش نیاز به خدمات درمانی سبب شده است، تعداد بیمارانی که در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به دنبال درمان هستند، به طور قابل توجهی افزایش یابد؛ در نتیجه وظایف بیشتری برای کارکنان مراکز بهداشتی ایجاد می‌شود؛ این بدین معناست که با افزایش تعداد بیماران، ممکن است فرآیندها و خدمات درمانی که قبلا ارائه می‌شد، دیگر کارآمد نباشند و مسئولان را مجبور به جایگزین کردن روشی باصرفه برای کمک به کادر درمان و بیماران کند.

تفاوت سیستم نوبت دهی آنلاین با سیستم نوبت دهی سنتی

در گذشته کارمندان مراکز بهداشتی می‌بایست مشخصات بیمار و سوابق بیماری را جمع‌آوری کرده و پرونده تشکیل می‌دادند. همچنین برای هر بار مراجعه بیمار به دکتر، باید پرونده‌ بیمار را آماده کرده و تحویل پزشک می‌دادند. درواقع تا قبل از سیستمی شدن کارهای اداری، این وظایف توسط کارمندان انجام می‌شد. همچنین تمام پرونده‌ها به صورت پوشه‌هایی از کاغذ در طبقه‌های بیمارستان و مراکز درمانی، بایگانی می‌شدند. افزایش تعداد بیماران باعث شد تا کادر درمان و بیماران بیشتری درگیر این پروسه‌های بیهوده و کاغذبازی اداری شوند. در حال حاضر با سیستمی شدن این مراحل، فرد بیمار به راحتی مشخصات و سوابقش را وارد  سیستم می‌کند و کارمندان مراکز بهداشت اطلاعات بیمار را به پزشک منتقل می کنند.

در نهایت، سیستمی شدن کارها سبب شده که اتلاف وقت به حداقل برسد. اگرچه در گذشته این خدمات به صورت نادر وجود داشته و حتی اگر رایج بوده تعداد افراد کمی از آن استفاده می‌کردند، اما با فراگیر شدن ویروس کرونا اکثر خدمات به سمت مجازی شدن پیش رفته و افراد بیشتری با این نوع از خدمات آشنا شده و به صورت آنلاین کارهای خود را انجام می‌دهند.

مزایای سیستم نوبت دهی آنلاین در طب آنکو

سیستم نوبت دهی آنلاین یکی از رایج ترین برنامه‌ها‌‌ی مبتنی بر وب است که افراد را قادر می‌سازد تا به آسانی رزرو و درخواست‌های خود را از طریق لپ تاپ، تلفن هوشمند، رایانه و سایر دستگاه‌های متصل به وب رزرو کنند. برخی از مزایای سیستم نوبت دهی آنلاین شامل موارد زیر است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

  • جلوگیری از اتلاف وقت

در گذشته‌ای نه چندان دور، افراد برای دریافت نوبت به مطب پزشک مراجعه می‌کردند. در برخی از مواقع برای دریافت نوبت به اجبار از ساعت کاری خود می‌زدند؛ چرا که بعضی از پزشکان ساعت خاصی را برای دریافت نوبت قرار می‌دادند. برخی از افراد از شهرهای دیگر مسافت طولانی را برای دریافت نوبت طی کرده و در بعضی از مواقع حتی موفق به دریافت نوبت نمی‎شدند. در حال حاضر افراد با استفاده از ‌سیستم نوبت دهی آنلاین می‌توانند در هر مکانی بدون اتلاف وقت جهت دریافت نوبت اقدام کنند.

  • 24 ساعته بودن ‌سیستم نوبت دهی آنلاین

یکی از مزیت‌های سیستم نوبت‌دهی آنلاین، 24 ساعته بودن آن است. تا قبل از پدید آمدن سیستم‌های نوبت‌دهی آنلاین، افراد برای دریافت نوبت از طریق تلفن، راس ساعت معینی با مطب پزشک مورد نظر تماس می‌گرفتند؛ ممکن بود برای دریافت نوبت، بخشی از زمان خود را پشت خط تلفن منتظر بمانند و یا این که به علت مشغله‌ زیاد فراموش می‌کردند که در آن بازه‌ زمانی معین تماس بگیرند. با پدید آمدن ‌سیستم نوبت دهی آنلاین افراد می‌توانند در هر ساعتی از روز برای دریافت نوبت اقدام کنند.

  • انتخاب پزشک توسط بیمار

در سیستم نوبت دهی آنلاین بیمار می‎تواند با بررسی تحصیلات و سوابق پزشک و نظر مراجعه کنندگان، پزشک مناسب را انتخاب کند؛ در صورتی که در روش سنتی و غیر سیستمی، بیمار حق انتخاب ندارد و در مراکز با تعداد بالای متخصصین با تخصص یکسان، پزشک توسط منشی انتخاب می‌شود.

  • دریافت نوبت در روز و تاریخ دلخواه

با دریافت نوبت از طریق سیستم نوبت‌دهی آنلاین افراد می‌توانند با توجه به برنامه‌ مدنظر خود، روز و تاریخ مورد نظر خود را برای مراجعه به پزشک انتخاب کنند؛ درحالی که در دریافت نوبت از طریق تلفن افراد حق انتخاب نداشته و مجبور بودند برنامه خود را با نوبت داده شده تنظیم کنند.

  • پرداخت آنلاین

معمولا برای پرداخت ویزیت پزشکان در بیمارستان‌ها باید مراحل اداری زیادی را طی کرد که انجام این مراحل باعث اتلاف وقت می‌شود. در سیستم نوبت دهی آنلاین این مراحل حذف شده و تنها با داشتن یک کارت اعتباری و رمز دوم هم می‌توان هزینه ویزیت پزشک را پرداخت کرد.

  • جلوگیری از ازدحام جمعیت

استفاده از سیستم نوبت ‌دهی آنلاین باعث کاهش ازدحام جمعیت در مطب پزشکان شده است. با استفاده از این سیستم دیگر نیازی به مراجعه‌ حضوری برای دریافت نوبت نیست و افراد تنها برای ویزیت در راس ساعت تعیین شده به مطب پزشک مراجعه می‌کنند.

  • یادآوری پیامکی در نوبت دهی آنلاین

شاید برای اکثر افراد پیش آمده باشد که به سختی از پزشکی نوبت دریافت کنند و به دلایلی روز نوبت را فراموش کرده و آن را از دست بدهند و برای نوبت بعدی مدت زمان زیادی را صبر کنند. ویژگی فوق العاده سیستم نوبت دهی آنلاین این است که یک روز قبل از نوبت رزرو شده، پیامکی جهت یادآوری برای افراد ارسال می‌شود.

چرا نوبت دهی آنلاین طب آنکو

سایت طب آنکو پلتفرمی است که در آن بیمار می‌تواند به صورت مستقیم با پزشک در ارتباط باشد. در این سایت پزشکان به درمان از راه دور می‌پردازند. این سایت دارای خدمات مختلفی است که یکی از این خدمات، نوبت دهی آنلاین است. در واقع با کلیک بر روی لینک نوبت ‌دهی آنلاین، صفحه‌ جدیدی در مقابل شما باز می‌شود که در آن می‌توانید با انتخاب تخصص و پزشک مورد نظر، در روز و تاریخ دلخواه نوبت دریافت کنید. در واقع شما در این سایت تنها هزینه‌ ویزیت را پرداخت می‌کنید. (در برخی از سایت‌های نوبت دهی آنلاین علاوه بر هزینه‌ ویزیت، هزینه‌ رزرو نوبت نیز دریافت می‌شود.) همچنین شما می‌توانید با شارژ کردن اعتبار خود از انجام چند باره فرآیند پرداخت آنلاین جلوگیری کنید.

سخن آخر

با پدید آمدن اپیدمی کرونا شرایط زندگی در دنیا دچار تغییرات بسیاری شده است. یکی از این تغییرات به وجود آمده رعایت فاصله‌ اجتماعی و عدم ازدحام در مکان‌های سربسته است. از آن جایی که مطب پزشکان به طور معمول همیشه شلوغ است، می‌تواند به محلی خطرناک و مملو از ویروس کرونا تبدیل شود. در حال حاضر با استفاده از سیستم نوبت دهی آنلاین طب آنکو شما می‌توانید بدون قرار گرفتن در جمعیت و انتظار کشیدن برای نوبت با پزشک مورد نظر از طریق تماس تصویری و یا تلفنی ارتباط برقرار کنید.

همچنین شما با استفاده از سیستم نوبت دهی آنلاین طب آنکو هم در هزینه‌های خود صرفه جویی کرده‌اید و هم علاوه بر مقرون به صرفه بودن هزینه‌ ویزیت پزشکان، شما دیگر نیازی به پرداخت هزینه جهت رفت و آمد به مطب را ندارید. همچنین اگر در شهرهای دیگری زندگی می کنید تنها با پرداخت هزینه  ویزیت می توانید از خدمات درمان بهره‌مند شوید.

و در نهایت شما با استفاده از سیستم نوبت دهی آنلاین طب آنکو می‌توانید در هر زمان و هر مکان برای دریافت نوبت اقدام کنید و در زمان و هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید. همچنین با استفاده از این سیستم سلامت خود را از خطر بیماری کرونا حفظ کرده و با خیالی آسوده به انجام مراحل درمان خود بپردازید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *