قرص ضد ویروس کرونا از شرکت فایزر

قرص ضد ویروس کرونا از شرکت فایزر

شرکت فایزر اولین مرحله آزمایش بر روی یک داروی خوراکی ضدویروس را برای درمان بیماری کرونا (COVID-19) در آمریکا شروع کرده است. تجویز این دارو برای بیمارانی که اولین نشانه‌های عفونت را دارند، مناسب است. شرکت فایزر اولین واکسن تأییدشده بیماری کرونا (COVID-19) را در ایالت متحده تولید کرد و اکنون در حال انجام آزمایش بالینی اولین درمان خوراکی ضدویروسی است که بیماران مبتلا به ویروس کرونا (COVID-19) می‌توانند هنگام ابتلا به این بیماری از آن استفاده کنند.

قرص خوراکی ضدویروس PF-07321332

نام این دارو، قرص خوراکی ضدویروس PF-07321332 است. قرص خوراکی ضد ویروس PF-07321332 اولین مهارکننده پروتئاز sars-cov2-3cl تحقیقاتی ویروس کرونا است که فعالیت ضدویروسی قوی علیه sars-cov-2 را نشان داده است. این امر باعث می‌شود برنامه‌هایی برای درمان بیماری کرونا (COVID-19) و همچنین مبارزه با تهدیدات ویروس کرونا (COVID-19) در آینده پیدا شود.

به گفته میکائیل دولستن مدیر ارشد علمی تحقیقات و توسعه پزشکی در سراسر جهان، قرص خوراکی ضدویروس PF-07321332 فایزر به ‌عنوان یک درمان خوراکی بالقوه طراحی شده است. این قرص در اولین مراحل پیدایش علامت عفونت بدون این که بیمار در بیمارستان بستری شده یا تحت مراقبت ویژه قرار بگیرد، تجویز می‌شود.

شرکت فایزر اولین واکسن تأییدشده بیماری کرونا (COVID-19) را در ایالت متحده تولید کرد و اکنون در حال انجام آزمایش بالینی اولین درمان خوراکی ضدویروسی است که بیماران مبتلا به ویروس کرونا (COVID-19) می‌توانند هنگام ابتلا به این بیماری از آن استفاده کنند.
داروی خوراکی ویروس کرونا

سازوکار قرص خوراکی ضدویروس PF-07321332

مطالعات انجام‌ شده تا به امروز نشان می‌دهد که تاثیر قرص خوراکی ضدویروس PF-07321332 مهارکننده پروتئاز بر روی بیماران بستری شده مشارکت‌کننده در آزمایش بالینی، پتانسیل رفع تهدیدهای ویروس کرونا (COVID-19) در آینده را دارد. ساز و کار این قرص به این شکل است که به یک آنزیم ویروسی متصل شده و از تکثیر ویروس در سلول، جلوگیری می‌کند. مهارکننده‌های پروتئاز در درمان سایر عوامل بیماری‌زای ویروسی مانند ویروس ایدز (HIV) و ویروس هپاتیت سی (C)، چه به تنهایی و چه به ‎صورت ترکیب با با سایر داروهای ضدویروسی موثر بوده است.

اهمیت گزینه‌های درمانی متعدد علیه ویروس کرونا (COVID-19)

با توجه به نحوه جهش ویروس کرونا و ادامه تاثیر جهانی این بیماری به نظر می‌رسد دسترسی به گزینه‌های درمانی متعدد چه در حال حاضر و چه در آینده ضروری است. مقابله با بیماری همه‌گیر ویروس کرونا (COVID-19) هم به پیشگیری از طریق واکسن و هم به درمان هدفمند برای کسانی‌ که به ویروس مبتلا می‌شوند، نیاز دارد. با توجه به این که ویروس کرونا (COVID-19) در حال جهش است و ادامه تاثیر جهانی آن، به ‎نظر می‌رسد دسترسی به گزینه‌های درمانی متعدد، بسیار حیاتی است.

داروهای خوراکی ضدویروس کرونا (COVID-19) از شرکت‌های دیگر

علاوه بر شرکت فایزر، شرکت مرک تحقیقات خود را روی دارویی به شکل قرص و با نام Molnupiravir آغاز کرد. این قرص توسط شرکت آمریکایی Ridgeback Biotherapeutics تولید شده است. شرکت مرک در جلسه‌ای با متخصصان بیماران عفونی بیان کرد که این دارو بعد از 5 روز از درمان، باعث کاهش قابل توجه مقدار ویروس در بیماران شده است. این آزمایش بر روی 202 نفر (غیربستری)  با علائم ویروس کرونا (COVID-19) انجام شده و خوشبختانه عوارضی نداشته است. مرک همچنین در حال کار بر روی یک درمان خوراکی دیگر علیه ویروس کرونا (COVID-19) به نام MK-711 است. نتایج اولیه آزمایش کاهش 50 درصدی خطر مرگ یا نارسایی تنفسی در بیماران بستری را نشان می‌دهد.

کلام پایانی

شرکت فایزر اولین مرحله آزمایش بر روی یک داروی خوراکی ضدویروس را برای درمان بیماری کرونا (COVID-19) در آمریکا شروع کرده است. نام این دارو قرص خوراکی ضدویروس PF-07321332 است. این قرص خوراکی در اولین علامت عفونت تجویز می‌شود بدون این که بیمار در بیمارستان بستری شده یا تحت مراقبت ویژه قرار بگیرد. مطالعات انجام شده تا به امروز نشان می‌دهد که تاثیر قرص خوراکی ضدویروس PF-07321332 مهارکننده پروتئاز بر روی بیماران بستری شده مشارکت‌کننده در آزمایش بالینی، پتانسیل رفع تهدیدهای ویروس کرونا (COVID-19) را در آینده دارد.

منابع

healthcaremarketexperts.com

www.pfizer.com

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *